Прокатник гарячого металу

У цім краю – вогонь усім за друга
Тут люди з сталлю запросто на «ти»
Тут сам Дніпро, зелений від напруги
Жене могутні сили у дроти.

prokatnik

   Прокатник працює з гарячим металом, який нагрівається в кільцевих печах. Прокатник встановлює режим роботи печі, підтримує та контролює його. Після нагріву металу з допомогою рольганга задається до валків прокатного стану. На цьому етапі прокатник контролює весь хід прокату металу та перевіряє його розміри після прокату. Крім того прокатник займається обробкою гарячого металу за допомогою спеціальних пристосувань та обладнання. Йому доводиться різати, правити гарячий метал.

   Характеристика робіт. Прокатник повинен вести процес прокатки зливків, слябів, заготівок в гарячому стані за заданою технологією на прокатних станах різних типів. Визначення готовності зливків, слябів до прокату. Направлення і приймання зливків полоси прутка для задачі в валки прокатного стану. Контроль за розміром прокату. Регулювання роботи еджерної кліті, систем охолодження та змащення. Заміну валків, проводок та налаштування стану. Керування рольгангами, листоукладачами для транспортування смуг до гільйотинних ножиць, обрізка кінців та кромок смуги. Участь в налаштуванні та ремонті стану а також у перевалці валків.
   Повинен знати. Улаштування обладнання станів, механізмів та засоби управління ними. Основні властивості металів, які обробляють, технологію гарячої прокатки, систему маслопроводу станів.
   Професійно-важливі якості.
Фізична сила і витривалість
Гарна реакція
Холоднокровність та рішучість
Кваліфікація по випуску 4 розряд
   Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти єдиний в області навчальний заклад, який готує робочі кадри для металургійних підприємств.
Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти постійно підтримує дружні зв’язки з металургійними гігантами ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Запорізький титаномагнієвий комбінат», ПАТ «Дніпроспецсталь» та інші металургійні підприємства міста. В центрі майстерності навчають викладачі та майстри. Трудова сім'я готує собі заміну металургів, які з гордістю скажуть: «Прокатник – моє покликання!» і розуміють, що чим більше металу, тим міцніша Батьківщина. Тому професія «Прокатник гарячого металу» потрібна.   

Запрошуємо на навчання

   Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти здійснює прийом учнів з професії "Прокатник гарячого металу", " Прокатник гарячого металу. Слюсар-ремонтник" на основі:

- базової загальної середньої освіти ( 9-и класів) з терміном навчання 3 роки і 26 тижнів;
- повної загальної середньої освіти ( 11-и класів) з терміном навчання 10 місяців.
   Всі учні забезпечуються стипендією.
   По закінченні терміну навчання учні, які вдало склали кваліфікаційний іспит, отримують диплом державного зразка, випускники 9-х класів додатково отримують атестат про повну загальну середню освіту.
   Випускникам гарантовано працевлаштування на металургійні підприємства Запорізького краю: ПАТ «Запоріжсталь», ПАТ «Дніпроспецсталь», ТОВ «Запорізький титаномагнієвий комбінат», ПАТ «Запоріжтрансформатор» та інші.
   Час навчання зараховується у виробничий стаж.